Speranţa şi-a întrerupt seria victorioasă

Saxan şi Speranţa s-au despărţit la egalitate, scor 2-2, în ultimul meci al etapei a 14-a din Divizia Naţională. Echipa din Nisporeni a ratat şansa de a obţine a cincia victorie consecutivă, transmite IPN.

Speranţa a condus din minutul 14, după golul lui Plămădeală, dar Puntus a egalat la mijlocul primei reprize. În minutul 36, Saxan putea intra în avantaj, dar ivorianul Eza a ratat un penalty. Chiar dacă a rămas în zece oameni din minutul 65, după eliminarea lui Krizo, Saxan a avut puterea să mai înscrie o dată, prin fundaşul Calmâş. Bucuria gazdelor a durat un singur minut, Plătică reuşind să restabilească egalitatea.

„Nu sunt mulţumit de rezultat. Am meritat victoria astăzi”, a declarat antrenorul celor de la Speranţa, Cristian Efros. Speranţa se află pe locul 6 după 14 etape, în timp ce Saxan încheie clasamentul, cu doar 5 puncte la activ.

Dvs. folosiți o componentă de ADS Blocker.