Şi naţionala de tineret a fost învinsă

Selecţionata de tineret a Moldovei a fost învinsă de Albania, scor 4-3, în cel de-al doilea meci din preliminariile Campionatului European 2013. Evenimentele principale au avut loc în repriza secundă. Moldovenii au condus de două ori după golurile căpitanului Artur Ioniţă, însă de fiecare dată a fost egalată. Mai târziu, tricolorii, s-au văzut conduşi în minutul 80 cu o diferenţă de două goluri. Eforturile oaspeţilor s-au soldat cu marcarea doar a unui singur gol, autorul celuilalt fiind Radu Gânsari. Moldova a încheiat meciul cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Mihai Plătică. Este a doua înfrângere pentru elevii antrenaţi de Sergiu Chirilov în tot atâtea meciuri disputate în campania de calificare. Echipa ocupă ultimul loc în clasament fără nici un punct. Într-un alt meci din grupa 6 preliminară, Rusia a trecut de Polonia cu 2-0. Următoarele dispute sunt programate pe 6 şi 7 octombrie, când vor juca Moldova – Rusia şi Portugalia – Polonia.

Dvs. folosiți o componentă de ADS Blocker.