Sheriff, mai departe de titlu

Sheriff Tiraspol s-a îndepărtat şi mai mult de titlul de campioană a Moldovei la fotbal. Echipa din stânga Nistrului a pierdut marţi, 26 aprilie, un meci din devansul etapei a 35-a din Divizia Naţională, în faţa echipei Academia UTM Chişinău, scor 1-0, transmite Info-Prim Neo. Singurul gol al partidei a fost marcat de Adrian Caşcaval, în minutul 58. La sfârşitul primei reprize, Sheriff a avut o bună ocazie de gol, dar Miral Samardzic a ratat un penalty. După meci antrenorul tiraspolenilor, Andrei Sosniţki, a recunoscut că lupta pentru titlu practic s-a încheiat. Academia a reuşit performanţa să nu piardă niciun meci în faţa campioanei în acest sezon, reuşind chiar 2 victorii în cele 3 meciuri directe cu Sheriff. Cu 4 etape până la finalul campionatului, Sheriff are cu 4 puncte mai puţin ca Dacia Chişinău, dar şi un meci mai mult disputat. „Lupii galbeni” nu au cum rata prima poziţie, în condiţiile în care mai au de jucat cu 4 echipe din subsolul clasamentului. Celelalte meciuri ale etapei a 35-a vor avea loc sâmbătă, 30 aprilie.

Dvs. folosiți o componentă de ADS Blocker.