Sheriff a terminat la egalitate partida cu Tromso din Liga Europei

Sheriff a obţinut al doilea punct în grupele Ligii Europa. Echipa tiraspoleană a remizat joi seara, 3 octombrie, pe terenul lui Tromso, scor 1-1. Chiar dacă a plecat după victorie în Norvegia, Sheriff a rămas mulţumită de rezultatul de egalitate, transmite IPN.

Sheriff a fost condusă de Tromso din minutul 65, după golul lui Ondrasek, şi a rămas în inferioritate numerică 8 minute mai târziu, fundaşul spaniol Melli fiind eliminat. Brazilianul Ricardinho i-a salvat pe tiraspoleni, după reuşita din minutul 87.

„Scorul egal este unul echitabil. Toate echipele din această grupă au şanse de calificare în primăvara europeană”, a declarat antrenorul Sheriff-ului, Veaceslav Rusnac, la conferinţa de presă de după meci.

Sheriff se află pe locul 2 în grupă, cu 2 puncte la activ, cu 4 mai puţine ca liderul Tottenham. Englezii au învins Anji, cu 2-0, după golurile lui Defoe şi Chadli. Următorul meci campioana Moldovei îl va disputa pe 24 octombrie, la Tiraspol, cu Tottenham.

Dvs. folosiți o componentă de ADS Blocker.