Sheriff a pierdut prima manşă cu Dinamo Zagreb

Sheriff Tiraspol a pierdut prima manşă din cadrul turului trei preliminar al Ligii Campionilor. „Galben negrii” au fost învinşi de croaţii de la Dinamo Zagreb, scor 0-1, transmite Info-Prim Neo. Singurul gol al partidei a fost marcat de Fatos Beqiraj în minutul 15. Deşi a avut mai multe ocazii pe final, Sheriff n-a reuşit să egaleze şi astfel şi-a diminuat şansele de a ajunge în faza următoare. „Am jucat bine, mai ales în repriza secundă, dar n-am reuşit să marcăm. Eu cred în şansa noastră, trebuie doar să facem un meci foarte bun în deplasare”, a declarat după partidă antrenorul Sheriffului, Milan Milanovic. „Sunt mulţumit de faptul că marcat şi în acelaşi timp n-am încasat gol. Consider că avem destulă experienţă ca să ne calificăm mai departe”, a spus antrenorul oaspeţilor Ante Cacic. Meciul retur este programat peste o săptămână la Zagreb. Acum doi, Sheriff şi Dinamo la fel s-au întâlnit în turul trei preliminar al Ligii Campionilor. Atunci învingătoare a devenit formaţia tiraspoleană care s-a impus la loviturile de departajare.

Dvs. folosiți o componentă de ADS Blocker.