Selecţionata de fotbal a Moldovei învinsă de Emiratele Arabe Unite

Selecţionata de fotbal a Moldovei a suferit prima înfrângere sub comanda lui Gabi Balint. Tricolorii au pierdut amicalul cu naţionala Emiratelor Arabe Unite, scor 3-2, în cantonamentul din Austria, transmite Info-Prim Neo. Fotbaliştii moldoveni au început bine meciul. În minutul 14, Igor Ţâgârlaş a deschis scorul cu un şut de la 12 metri. Asiaticii au întors rezultatul în doar cinci minute. Mai întâi, Jumaa a reluat în poartă de la 5 metri în urma unei lovituri libere, iar Ashehi a profitat de o greşeală a lui Gaiduchevici. În partea secundă, moldovenii au insistat mai mult în faza ofensivă şi în mintul 80 au reuşit egalarea. Suvorov a executat un corner, iar Simion Bulgaru a înscris cu capul de la 8 metri. Naţionala Emiratelor Arabe Unite a dat lovitura cu un minut înainte de final. Khalil a scăpat singur cu Gaiduchevici şi a înscris cu un şut precis de la 14 metri. Scor final 3-2 pentru Emiratelor Arabe Unite. În primul meci amical, Moldova a remizat cu Azerbaidjan, scor 1-1. Următorul meci al tricolorilor este programat pentru 11 august, cu Georgia. Meciul va fi jucat la Chişinău, pe stadionul Zimbru, notează Info-Prim Neo.

Dvs. folosiți o componentă de ADS Blocker.