Naţionala U-17 a ratat calificarea în turul doi preliminar al Campionatului European

Selecționata Under 17 a Moldovei a ratat calificarea în turul doi preliminar al Campionatului European din 2019, transmite IPN.

Elevii lui Alexandru Guzun au încheiat la egalitate, scor 2-2, partida de la Vadul lui Vodă cu reprezentativa similară a Letoniei şi au terminat pe ultimul loc în grupă a 12-a. Tricolorii au condus la pauză cu 2-0, graţie golurilor marcate de Petru Gherman şi Daniel Danu. Moldova a scăpat victoria în repriza secundă, după ce a încasat două goluri de la Jekabs Laguns şi Deniss Melniks.

Primele două clasate din grupă, Belgia şi Grecia, au ajuns direct în etapa a doua preliminară, iar Letonia are şanse să se califice în runda următoare de pe locul 3.

Dvs. folosiți o componentă de ADS Blocker.