Naționala Moldovei a ratat calificarea la Euro 2024

Naționala Moldovei a fost învinsă cu 0-3 de Cehia în ultimul meci din preliminariile pentru Campionatul European din 2024. Tricolorii au evoluat în inferioritate numerică din minutul 55, Vladislav Baboglo fiind eliminat prea ușor de arbitrul elvețian Sandro Scharer, transmite IPN.

Selecționerul Sergiu Cleșcenco a folosit următorii jucători: Railean, Reabciuk, Posmac, Baboglo, Crăciun, Revenco (Cojocaru 46), Moțpan (Damașcan 46), Caimacov (M.Plătica 59), Rață (Stînă 78), Postolachi, Nicolaescu (Cojocari 65).

Golurile au fost marcate de Doudera (minutul 14), Chory (72) și Soucek (90). Cehia s-a alăturat Albaniei, calificată de pe primul loc. Moldova a încheiat grupa pe locul 4, cu un punct mai puțin ca Polonia, pe care am învins-o la Chișinău și cu care a remizat la Varșovia.

Dvs. folosiți o componentă de ADS Blocker.