Naţionala de tineret a repurtat victorie în meciul cu San Marino

Selecţionata de tineret a Moldovei a învins echipa San Marino, cu 2-0, într-un meci din preliminariile pentru Campionatul European, disputat vineri seara, 15 noiembrie, la Tiraspol. În urma acestei victorii, echipa antrenată de Alexandru Curteian împarte locurile 2 şi 3 cu Ţara Galilor, ambele având câte 10 puncte la activ, anunţă IPN.

Golurile Moldovei au fost marcate în repriza a doua, după reuşitele lui Igor Dima (minutul 53) şi Ion Ursu (83). Din cele trei victorii obţinute de „tricolori” în actuala campanie de calificare două au fost obţinute în faţa lui San Marino.

„Vom juca pentru victorie în toate partidele şi vom vedea la final pe ce loc ne vom clasa”, a declarat la conferinţa de presă de după meci selecţionerul Alexandru Curteian.

Pentru Moldova urmează un meci foarte important, cel cu Lituania, care va avea loc pe 19 noiembrie, la fel la Tiraspol. Marea favorită a grupei este naţionala Angliei, cu 13 puncte la activ şi un meci mai puţin disputat.

Dvs. folosiți o componentă de ADS Blocker.