Naționala de tineret a încheiat pe ultimul loc grupa

Selecționata de tineret a Moldovei a pierdut meciul din deplasare cu Malta, ultimul din preliminariile pentru Campionatul European din 2017. ”Tricolorii” au fost învinși cu 3-2 și au terminat grupa pe ultimul loc, transmite IPN.

Gazdele au condus la pauză, cu 2-0, după golurile lui Borg (minutul 40) și Camenzuli (45). La reluare, Moldova a avut puterea să egaleze prin Taras (53) și Svinarenco (65 din penalty), numai că Malta a reușit să intre din nou în avantaj peste doar două minute, după reușita lui Mbong.

În cazul unei victorii, Moldova ar fi terminat grupa pe locul 4, în fața Maltei și Letoniei. Dar așa, elevii antrenați de Dănuț Oprea au fost întrecuți și de Letonia, care a învins în mod surprinzător Belgia, în deplasare, cu 1-0.

Dvs. folosiți o componentă de ADS Blocker.