Naţionala de futsal a pierdut în faţa Serbiei

Naţionala Moldovei de fotbal în sală a început cu o înfrângere categorică turul doi preliminar al Campionatului Mondial din 2012. Elevii antrenaţi de Vladimir Vusatâi au fost învinşi joi, 15 decembrie, de selecţionata Serbiei, scor 0-4, transmite Info-Prim Neo. Soarta meciului a fost decisă încă în primele 10 minute, când sârbii au marcat de 3 ori prin Slobodan Janjic, Vladimir Milosavac şi Slobodan Rajcevic. Jucătorii moldoveni au reuşit ulterior să echilibreze cursul jocului, dar cei care au înscris au fost tot balcanicii. Vidan Bojovic a stabilit scorul final în minutul 32. După acest rezultat Serbia a preluat şefia în clasamentul grupei 3. Pe locul secund se situează echipa Sloveniei, care a trecut de Israel, scor 3-2. Tricolorii ocupă în acest moment ultimul loc. Vineri, 16 decembrie, Moldova va întâlni gazda mini-turneului preliminar, Slovenia, în timp ce Serbia va juca împotriva Israelului. În faza următoare a competiţiei se califică formaţiile de pe primele două locuri.

Dvs. folosiți o componentă de ADS Blocker.