Maxim Dubarenco, eliminat la Trofeo Bonfiglio

Tenismanul moldovean Maxim Dubarenco a fost eliminat în primul tur al turneului de cea mai înaltă categorie „Trofeo Bonfiglio” rezervat juniorilor, care se desfăşoară în Italia. Dubarenco a pierdut în în faţa belgianului Kimmer Coppejans, scor 6-2, 2-6, 6-7, transmite Info-Prim Neo. Recent, jucătorul moldovean a câştigat o altă competiţie prestigioasă "Citta' Di Santa Croce", iar graţie acestui succes a ajuns pe locul 20 în clasamentul mondial al juniorilor. În perioada 29 mai – 5 iunie, Maxim Dubarenco va participa la Turneul juniorilor Roland Garros, al doilea turneu de Mare Şlem al anului. Va fi a doua competiţie de asemenea anvergură în 2011 pentru tenismanul de 17 ani, după Australian Open.

Dvs. folosiți o componentă de ADS Blocker.