Egal pentru Dacia în primul meci din Turcia

Dacia Chişinău a debutat cu o remiză în cantonamentul de pregătire din Turcia. Marţi, 18 ianuarie, liderul Diviziei Naţionale la fotbal a încheiat la egalitate meciul cu titrata formaţie rusă Spartak Moscova, scor 1-1, transmite Info-Prim Neo. Dacii au deschis scorul în minutul 12, prin georgianul Levan Korgalidze, care a transformat un penalty. Ruşii au fost aproape de egalare la începutul reprizei secunde, însă brazilianul Alex a ratat o lovitură de pedeapsă. Spartak a marcat câteva minute mai târziu, prin Dziuba. Pentru Dacia în această partidă au jucat mai mulţi fotbalişti aflaţi în probe, nigerianul Collins şi rusul Şeptiţki. Dacia şi Spartak s-au mai întâlnit şi anul trecut în cantonamentul din Turcia. atunci vicecampioana Rusiei s-a impus cu 1-0. Următorul meci de verificare Dacia îl va susţine sâmbătă, 22 ianuarie, cu Dinamo Moscova, echipă la care este legitimat moldoveanul Alexandru Epureanu.

Dvs. folosiți o componentă de ADS Blocker.