Bronz la mondiale pentru Natalia Levcenkov

Biatlonista din R. Moldova, Natalia Levcenkov, a cucerit sâmbătă, 26 septembrie, medalia de bronz în proba de sprint pe distanţa 7,5 km la campionatul mondial de vară la biatlon ski-role, transmite Info-Prim Neo. Natalia este la a doua medalie de bronz la campionatul mondial de vară la biatlon ski-role. Levcenkov nu a ratat nicio ţintă în poligon, fapt ce i-a permis să urce pe treapta a treia a podiumului. Sportiva în vârstă de 32 de ani a obţinut, astfel, dreptul de a evolua şi în cursa de urmărire pe distanţa 10 km. În aceeaşi probă de sprint, dar la junioare, Alexandra Camenşcic s-a clasat pe locul 33, poziţie care-i asigură şi ei prezenţa în cursa de urmărire. În concursul masculin, sprint 10 km, Serghei Balan a ocupat locul 67. La juniori, Victor Pânzaru s-a situat pe locul 11, la fel obţinând dreptul de a ieşi la start în cursa de urmărire.

Dvs. folosiți o componentă de ADS Blocker.