Aur şi argint pentru luptătorii moldoveni de K-1

Trei medalii de aur şi trei de argint au câştigat luptătorii moldoveni de K-1 la  Cupa „Juniorii Tuzla”, competiţie Internaţională care a avut loc în oraşul Tuzla din România, a comunicat, miercuri, în cadrul unei conferinţe de presă, Nicolae Pascaru, şeful Federaţiei de lupte „Voievod”, transmite IPN.

A fost o gală profesionistă de kickboxing, trei sportivi moldoveni au intrat în competiţie cu trei sportivi din România, la categorii de peste 60 kg, 70 kg şi 75 kg. Sportivii de la Federaţia „Voievod”, Valentin Pascali, Dumitru Sevastian şi Nicolae Garbuz, au fost medaliaţi cu aur .

„În cadrul competiţiei a fost organizat şi un turneu la care au participat juniorii noştri. Ei au reuşit să obţină trei medalii de argint. Ştiam că sportivii noştri sunt bine pregătiţi, dar rezultatele ne-au depăşit aşteptările”, a precizat Pascaru.

Următoarea gală K-1 este preconizată pentru luna august, la Chişinău.

Dvs. folosiți o componentă de ADS Blocker.