Milsami a obținut a treia victorie consecutivă

Print Send by email
06:13, 25 Sep 2017

În urma acestui succes, Milsami se menține la două puncte în spatele liderului Sheriff. „O victorie foarte importantă pentru noi. Astăzi, nu le-am dat adversarilor nicio șansă. Nu mă uit la clasament, pentru noi orice meci este crucial”, a declarat la conferința de presă antrenorul echipei Milsami, Veaceslav Rusnac.

Sheriff s-a impus cu 6-3 în fața Daciei și rămâne marea favorită la titlu. În minutul al șaptelea, era deja 2-0 după dubla brazilianului Jairo. Rusul Olisaev a redus din diferență în minutul 9, dar apoi Jairo a mai punctat o dată. Peste doar un minut, Josip Brezovec a marcat primul său gol în această partidă, iar scorul pauzei l-a stabilit fostul jucător al Sheriffului, Alexandr Pașcenco. În repriza secundă, croatul Brezovec a reușit și el hat-trickul, iar Denis Ilescu a înscris al treilea gol al Daciei.

În alte partide ale etapei a 11-a s-au înregistrat rezultatele: Speranța - Spicul 2-0, Sfîntul Gheorghe - Zimbru 0-0 și Dinamo-Auto - Petrocub 1-0.

Milsami a învins-o pe Zaria, cu 1-0, în ultimul meci al etapei a 11-a din Divizia Națională. Singurul gol a fost marcat de Mihai Plătică în minutul 23, transmite IPN.…
Eugen Cebotaru aduce un egal pentru Sibir
Eugen Cebotaru a înscris un nou gol în liga a doua a Rusiei. Mijlocașul moldovean a adus un egal pentru echipa sa, Sibir în duelul cu Dinamo St.Petersburg, scor 1-1,…

23 Martie 2013
Luptătorul Piotr Ianulov, la un pas de bronz la Europene Naționala de tineret a pierdut în Țara Galilor