Zimbru a urcat pe locul 5 în Divizia Națională

Print Send by email
10:59, 21 Oct 2017

Zagaevschi a deschis scorul în minutul 17, dar Planic a egalat pentru oaspeți în minutul 76. Golul victoriei a fost marcat de brazilianul Duglas, în minutul 81.

„A fost o victorie muncită. Mă bucur că am găsit puteri să înscriem după ce am fost egalați”, a declarat antrenorul echipei Zimbru, Iurie Osipenco.

„N-am făcut un meci rău, dar din nou ne-a lipsit concentrarea”, a spus tehnicianul Speranței, Cristian Efros.

În alte două partide s-au înregistrat rezultate de egalitate: Dacia - Zaria 1-1 și Spicul - Sfîntul Gheorghe 1-1. Astăzi, 21 octombrie, joacă Petrocub - Milsami, iar duminică liderul Sheriff va merge la Dinamo-Auto.

Zimbru a învins-o pe Speranța cu 2-1, în cadrul etapei a 14-a din Divizia Națională. În urma acestei victorii, „galben-verzii” au urcat pe locul 5 în clasament, transmite IPN. Zagaevschi…

19 Iulie 2013
Argint și bronz pentru Moldova la Festivalul Olimpic al Tineretului European Europa League: Milsami a remizat în deplasare, iar Dacia a suferit înfrângere
12 Iulie 2013
Gheorghe Cernei a mai adus un bronz Moldovei Milsami și Dacia s-au calificat în turul doi al Ligii Europa