Sheriff are maximum de puncte după 4 etape

Print Send by email
12:46, 23 Apr 2018

Sheriff a fost condusă în două rânduri de Dinamo-Auto, dar în cele din urmă a obținut a treia victorie categorică din acest sezon. Kamara și Badibanga au anulat golurile marcate de Onofrei și Janu, transmite IPN.

Celelalte goluri ale tiraspolenilor au fost marcate de Oancea, Gerson și Kendysh. Sheriff are maximum de puncte după patru etape și atacă al 17-lea titlu din istoria echipei. Tiraspolenii au trei puncte avans față de Milsami, echipă care i-a eliminat din Cupă. Orheienii au câștigat cu emoții în fața ultimei clasate Sfântul Gheorghe. Crăciun a marcat singurul gol în minutul 93.

Pe podium a urcat Petrocub, care a obținut prima victorie din istorie în fața echipei Zaria Bălți în campionat. Elevii lui Lilian Popescu s-au impus categoric, grație golurilor înscrise de Vladimir Ambros, Valeriu Macrițchi și Artur Patraș.

În fine, Zimbru rămâne fără victorie și după patru etape. „Galben-verzii” au fost conduși pe teren propriu de Speranța după golul lui Cuțenco, dar fostul internațional Alexandru Onica a restabilit egalitatea în minutul 75.

Șapte sportivi au plecat la Europenele de judo
Lotul Moldovei de judo a plecat astăzi spre Tel Aviv, unde în perioada 26-28 aprilie va avea loc Campionatul European printre seniori, transmite IPN. În Israel vor concura Denis Vieru,…
11:55, 24 Apr 2018