Dinamo a câștigat Cupa Moldovei la futsal

Print Send by email
06:02, 25 Mar 2019

Balkan a opus o replică pe măsură campioanei Dinamo, reușind să deschidă scorul în minutul 6, prin Dumitru Ciubotaru. Dinamo a întors însă rezultatul până la pauză, prin Andrei Negara și Sergiu Nicolaiciuc. Ciubotaru a reușit dubla în minutul 23, iar Serghei Fil a dus-o din nou pe Dinamo în avantaj trei minute mai târziu. Balkan a reușit să ducă meciul în prelungiri în ultimul minut al timpului regulamentar, când a punctat Alexei Untilov.

În prelungiri, Dinamo a înscris de două ori, prin Andrei Negara și Dmitrii Deliatinski. Echipa din Chișinău se află pe primul loc și în campionatul național.

Dinamo Chișinău a câștigat pentru al doilea an consecutiv Cupa Moldovei la futsal. În finală, elevii lui Dorin Coceban au dispus în prelungiri de Balkan, cu 5-3, transmite IPN. Balkan…

free
Petru Racu, prima achiziție din această vară a FC „Sheriff”
03 Decembrie 2013
Zimbru se îndepărtează de podium după înfrângerea în meciul cu FC Tiraspol
free
Sheriff a surclasat-o pe Zimbru
31 Octombrie 2016
Milsami și-a luat revanșa în fața lui Zimbru Sportivii din Grimăncăuți au câștigat cinci titluri la campionatul de box