Sheriff a remizat pe terenul echipei Qarabag

Print Send by email
10:18, 26 Iul 2017

Sheriff a terminat la egalitate prima manșă cu Qarabag din cadrul turului trei preliminar al Ligii Campionilor. Partida de la Baku s-a încheiat nedecis, scor 0-0, transmite IPN.

Petru Racu a ratat o ocazie mare de gol în ultimul minut la primei reprize. După pauză, azerii au atacat în valuri, portarul Zvonimir Mikulic având câteva intervenții foarte bune.

„Obiectivul nostru aici a fost să ne apărăm bine și să încercăm să lovim pe contraatac”, a declarat la conferința de presă antrenorul echipei Sheriff, Roberto Bordin.

„Vom merge să marcăm la Tiraspol. Nu va fi ușor pentru că Sheriff este o echipă bună”, a spus tehnicianul formației Qarabag, Gurban Gurbanov.

Returul Sheriff - Qarabag se va juca pe 1 august la Tiraspol. Echipa care va câștiga va merge în play-offul Ligii Campionilor, iar cea care va pierde va ajunge în play-offul Ligii Europa.

Alte știri

10 Iulie 2017
RSS
Naționala de baschet U-18 s-a clasat pe locul 4 la europene Sheriff a spulberat-o pe Zaria în prima etapă
Campioana la fotbal pe plajă se va decide în ultima etapă Mihail Sava a cucerit bronzul la Poland Open
free
08 Iulie 2017
Andrei Perpeliță s-a clasat pe locul doi la Poland Open
free
07 Iulie 2017
Naționala de baschet Under 18 va juca în semifinale cu Norvegia Classic și-a aflat adversarii din preliminariile Cupei UEFA
Zaria s-a calificat dramatic în turul doi preliminar al Ligii Europa
free
06 Iulie 2017
Naționala de fotbal a urcat trei trepte în clasamentul FIFA Moldova va fi reprezentată la dansuri sportive și kickboxing la Jocurile Mondiale