Sheriff a remizat pe terenul echipei Qarabag

Print Send by email
10:18, 26 Iul 2017

Sheriff a terminat la egalitate prima manșă cu Qarabag din cadrul turului trei preliminar al Ligii Campionilor. Partida de la Baku s-a încheiat nedecis, scor 0-0, transmite IPN.

Petru Racu a ratat o ocazie mare de gol în ultimul minut la primei reprize. După pauză, azerii au atacat în valuri, portarul Zvonimir Mikulic având câteva intervenții foarte bune.

„Obiectivul nostru aici a fost să ne apărăm bine și să încercăm să lovim pe contraatac”, a declarat la conferința de presă antrenorul echipei Sheriff, Roberto Bordin.

„Vom merge să marcăm la Tiraspol. Nu va fi ușor pentru că Sheriff este o echipă bună”, a spus tehnicianul formației Qarabag, Gurban Gurbanov.

Returul Sheriff - Qarabag se va juca pe 1 august la Tiraspol. Echipa care va câștiga va merge în play-offul Ligii Campionilor, iar cea care va pierde va ajunge în play-offul Ligii Europa.

Alte știri

29 September 2016
RSS
Sheriff a pierdut la scor meciul cu Viitorul din UEFA Youth League
28 September 2016
Iurie Groșev este noul antrenor al echipei Dinamo-Auto Taekwondiștii moldoveni au cucerit opt medalii la Jocurile Balcanice
free
Adriana Sosnovschi s-a calificat în sferturi la ITF Pro Circuit
27 September 2016
Victorie clară pentru Adriana Sosnovschi Dansatorii moldoveni, campioni mondiali la dans latin
free
26 September 2016
Naționala U-17 a Moldovei a ratat calificarea în Grupa de Elită Milsami a provocat prima înfrângere pentru Zaria
16 September 2016
Selecționata feminină a Moldovei a pierdut în fața Danemarcei Naționala Moldovei a urcat în clasamentul FIFA