Două medalii la Cupa Europei la judo printre cadeți

Print Send by email
10:33, 19 Feb 2019

În limitele categoriei de greutate 40 kg, ea a obținut trei victorii. Paulina le-a învins pe Noelia Barrero (Spania), Alina Lazareva (Rusia) și Sana Sabri (Franța).

Pe podium a urcat și Oxana Diacenco la +70 kg. După două victorii, ea i-a cedat în semifinale rusoaicei Aleksandra Zagirova, dar în meciul pentru medalia de bronz Oxana a învins-o pe Christi-Rose Pretorius din Zimbabwe.

La masculin, cele mai bune rezultate le-au obținut Andrian Veste și Cătălin Ermurachi. Ambii s-au clasat pe locul 5.

Paulina Țurcan a câștigat medalia de aur la Cupa Europei la judo printre cadeți, care s-a desfășurat la Fuengirola (Spania), transmite IPN. În limitele categoriei de greutate 40 kg, ea…

11 Iunie 2018
Canotorul Oleg Tarnovschi a urcat pe podium la Europenele din Serbia Luptătorul Vitalie Bunici a devenit vicecampion european Under 23
Dorin Goțonoagă a câștigat Cupa Europei la judo
free
08 Iunie 2018
Anastasia Nichita a cucerit argintul la Europenele U-23
07 Iunie 2018
Goran Sablic este noul antrenor al echipei Sheriff Anastasia Nichita s-a calificat în finala Europenelor U-23
free
06 Iunie 2018
Luptătorul Alexandru Biciu a cucerit argintul la Europenele U-23
free
05 Iunie 2018
Andrian Mardare s-a clasat pe locul 2 la turneul de la Praga Naționala Moldovei a remizat cu Armenia