Naționala de volei a surclasat Islanda

Print Send by email
11:10, 20 Aug 2018

Partida a durat doar 67 de minute, Moldova adjudecându-și lejer primele două seturi cu 25-12 și 25-11. În cel de-al treilea set, echipa antrenată de Artur Romașcan s-a impus cu 25-22. Mihai Voleanschii și Serghei Predius au reușit câte 16 puncte.

Pentru Moldova urmează două meciuri cu Slovacia. Tricolorii vor juca pe 22 august în deplasare, iar pe 26 august pe arena FMF din Ciorescu.

Naționala masculină de volei a Moldovei a obținut a doua victorie în preliminariile Campionatului European din 2019. Tricolorii s-au impus cu 3-0 pe terenul Islandei, transmite IPN. Partida a durat…
Zimbru s-a apropiat la șase puncte de podium
Zimbru Chișinău a învins-o în deplasare pe Zaria Bălți, cu 1-0, în cadrul etapei a 17-a din Divizia Națională, transmite IPN. Singurul gol a fost marcat de Franck Yameogo, în…

Embassy of Georgia in Chisinau

10 years since Russia’s Military Aggression and Occupation of Georgian Territories: Ways to Sustainable Peace and Security in Georgia

Serviciul de presă al CTIF

Centrul de Tehnologii Informaționale în Finanțe a preluat, după reorganizare, atribuțiile a trei întreprinderi de stat

Vezi toate

Ultimele video

Conferințe IPN [HD] | Video șocant! Fărădelegi în instituția penitenciară nr.13Conferințe IPN [HD] | Rezultatele lotului național la Campionatului Mondial de Muaythai
Conferințe IPN [HD] | Opriți fărădelegile primarului de Drepcăuți Ioxa și complicilor săi!Conferințe IPN [HD] | Organele de politie sunt implicate în activității ilegale