Aaron Cook a ocupat locul doi la Grand Prix-ul de la Moscova
Print Send by email
11:40, 07 Aug 2017

Luptătorul Aaron Cook a ocupat locul doi la Grand Prix-ul de taekwondo de la Moscova. Britanicul naturalizat a cucerit medalia de argint în categoria de greutate 80 de kilograme, transmite IPN.

Până a ajunge în finală, Cook i-a învins pe adversarii din Statele Unite ale Americii, Croația și Coreea de Sud.  În ultimul act, sportivul de 26 de ani a cedat cu 25-36 în fața reprezentantului gazdelor, rusul Anton Kotkov.

Aaron Cook reprezintă Moldova din 2015. Anul curent, el a devenit pentru a doua oară consecutiv medaliat cu bronz la Campionatul Mondial.