Zaria și-a redus șansele de calificare în turul trei preliminar al Ligii Europa
Print Send by email
09:56, 14 Iul 2017

Echipa Zaria a fost surclasată de Apollon în prima manșă din turul doi preliminar al Ligii Europa. Echipa din Bălți a cedat cu 0-3 în Cipru, după ce a luat trei goluri în primele 28 de minute, transmite IPN.

Jucătorul naționalei Maltei, Andre Schembri, a deschis scorul în minutul 10, iar brazilianul Alex da Silva a transformat un penalty în minutul 21. Portughezul Joao Pedro a stabilit scorul final în minutul 28, după ce acum doi ani marcase și la Chișinău în poarta lui Saxan.

Returul Zaria - Apollon va avea loc la Chișinău, pe arena Zimbru. Meciul este programat pentru 20 iulie, de la ora 20.00.

Ultimele video

Conferințe IPN | ???????????? ?????????? <<Moldova mea>>Conferințe IPN [HD] |  ,,David Davitean este deținut ilegal în închisoare"
Conferințe IPN [HD] |  Proiectul ,,Moldo Crescendo"Conferințe IPN [HD] | ,,Poziția comună vizavi de modificarea sistemului electoral"