Sheriff s-a calificat în play-off-ul Ligii Europa

Print Send by email
11:00, 17 Aug 2018

Și de această dată pentru tiraspoleni a marcat Ziguy Badibanga, care a ajuns la opt goluri înscrise pentru Sheriff în cupele europene, după ce a egalat în minutul 68 în partida de la Reykjavik. Golul victoriei islandezilor a fost înscris de Halldorsson în minutul 90+1.

În play-off-ul Ligii Europa, Sheriff va juca cu campioana Azerbaidjanului din ultimii cinci ani, Qarabag. Sheriff a mai întâlnit-o pe Qarabag anul trecut în turul trei preliminar al Ligii Campionilor și a cedat cu 1-2 la general.

Sheriff a cedat cu 1-2 pe terenul islandezilor de la Valur, dar s-a calificat în play-off-ul Ligii Europa, grație victoriei cu 1-0 obținută în prima manșă la Tiraspol, transmite IPN.…

06 Iulie 2018
Tatiana Salcuțan a câștigat bronzul la Europenele de tineret Sheriff și Milsami s-au calificat în sferturi
free
05 Iulie 2018
Radu Albot s-a calificat pentru prima dată în turul 3 la Wimbledon
free
04 Iulie 2018
Naționala de baschet printre veterani a devenit campioană europeană Moldova a cucerit patru medalii la Europenele de kaiac canoe
free
03 Iulie 2018
Radu Albot produce surpriza la Wimbledon
free
Albot îl conduce pe numărul 12 mondial la Wimbledon
02 Iulie 2018
Zece recorduri au fost stabilite la Campionatul Național de Înot Petrocub a învins-o pe Zimbru